Robot Kol Projesi [PIC-CCS]

Arkadaşlar bir Robot kol projesine başladım.Bu projemde küçük Servo motorlarını kullanarak 3 eksenli bir Robot kol yapmayı planlıyorum.Eksenlerde kullandığım Servolarıda PIC ile kontrol etmeyi hatta USB üzerinden bu Servolara komutlar göndererek Kol hareketlerini gerçekleştirmek istiyorum.

Projenin görünüşü…

Yukardaki resimde Robot kol kısmının tutkaç kısmı.İki adet Plastikçark ve küçük bir Servo Motor kullandım.

Robot kol 3 Eksenden oluşuyor.Eksenler için 3 Servo ve Mekanizmanın sağa sola hareketi için yine 1 Servo son olarak’da Tutkaç kısmında 1 Servo daha kullandım.

Önden görünüşü…

PİC ile ilk deneme aşaması.Projeyi tam olarak bitirdiğimde buradan Video olarak sunacağım !!!

12 Antworten auf „Robot Kol Projesi [PIC-CCS]“

 1. hocamız bize de bu projeden verdi.ben elektronik teknolojisi okuyorum iki yıllık.bana yardımcı olurmusun…

 2. Arkadaslar buraya yorum yapan Arkadaslara cevap veriyorum ama neyazikki sonra onlardan birdaha cevap alamiyorum.Hatta bazilarina Maillerinden cevap yaziyorum ama tik yok…

 3. hocam merhabalar hocamız 3 eksenli bir robot kol tasarlamamı istedi bu konuda bana yardımcxı olursanız çok sevinirim mail adrsimden bana ulaşabilirsiniz teşekkürler

 4. Merhaba bende pice yeni merak saranlardanım. Pic hazır kitim bu hafta gelecek inş. Projenizi çok beğendim bana videosunu ve hex dosyalarını atar mısınız.

 5. merhaba hocam ben mekatronik müh ögrencisiyim dönem projemde robot kol tasarımı yapmak istiyorum usb haberleşme hakkında yardımcı olursanız sevinirim
  Tesekkür ederim simdiden

 6. bu konu hakkında yardımcı olabılırımısınız projem robot kolu daha fazla bılgı alabılırmıyız acaba

 7. hocam bu robot kolu bizede proje odevi olarak verdiler. Gerekli dökümanları vermeniz mümkünmüdür.? Teşekkürler. İyi çalışmalar.

 8. bende robot kol yapmak istiyorum, programlama kısmı sıkıntı değil fakat tek korkutan yani mekanik aksamı. bu mekanik aksamı nasıl yaptınız. keza mekanik bilgim sıfır ve sırf bu yüzden projeye başlayamıyorum.

 9. Pingback: sex free chat
 10. Merhaba Ugur abi,ben Trabzon KTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Bu yıl Tasarım ve Bitirme projesi yapacağız. 3 arkadasımla beraber Ardunio ile renk ayırabilen robot kol yapmayı düşünüyoruz. Robot kolu satın almayı düşünüyoruz. Motor sürücü devresi,batarya ve şarj,renk algılayıcılar gibi konularda araştırma yapıyoruz. Bize projemizde nasıl bir yol izlememiz konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Önceden yapılmış bu projeye fark katmak için şekil algılayabilen sensörlerde koymayı düşündük. Fakat internette bununla ilgili pek bilgi bulamadık. Bu konudada fikrinizi merak ediyoruz.

Kommentare sind geschlossen.